Carribean Coffee Tarifi (Dondurmalı Kahve)

Yaz aylarında çokça tükettiğimiz dondurmayı kahve ile buluşturuyoruz. Denemeye ne dersiniz?

 

Tarifimize geçmeden önce malzemelerimizle ilgili bazı noktalara değinmek istiyorum. Daha önce espresso ile ilgili başka bir tarifimizde de belirttiğim gibi kilo problemi olan ya da diyette olan takipçilerimizin espresso konusunda biraz dikkat olması gerekiyor. Kilo vermede etkili bir yardımcı olan ananas konusunda da bir uyarım olacak. Ananas bromelain içerdiği için kan inceltici ilaç kullanan kişilerin beraber tüketmemesi gerekir.

Bromelain nedir diyecek olursanız, A ve B vitaminlerini ihtiva eden bir tür enzimdir. Şimdi biyoloji dersi anlatır gibi bu konulara girmek istemiyorum 🙂 Ancak protein ayrıştırıcı,  sindirim kolaylaştırıcı, kansere ve alerjilere karşı koruyucu özelliklere sahip bir enzim olduğunu bilmenizde fayda var.

Ananas, kan dolaşımını hızlandırdığı için tansiyon ve kandaki yağ oranını düşürmede etkili bir meyvedir.

 

Tarifimize geçelim artık…
Carribean Coffee İçin Gereken Malzemeler

1 kaşık vanilyalı dondurma
½ çay kaşığı kakao
1 çay kaşığı şeker
3 cl ananas suyu
1 duble espresso
dekorasyonu için ananas ve kakao

Hazırlanışı:

Kahveyi şekerle tatlandıralım ve bir parça kakao ekleyip, soğuması için buzdolabına koyalım.
Dondurmayı, ananas suyunu ve kahveyi köpürene kadar mikserde çırpalım ve soğutulmuş karışım ile buluşturalım. Tercihe göre kakao tozu serpin ve ananas dilimleriyle süsleyin. Bu tarifi istediğiniz gibi özgünleştirebilirsiniz. Özgün tariflerinizi, verdiğimiz tariflerle ilgili deneyimlerinizi bizimle de paylaşırsanız çok memnun oluruz. Afiyet olsun…

Leave A Reply

Your email address will not be published.