Yeşil Kahve’nin Faydaları ve Hazırlanışı

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz yeşil kahvenin zayıflamaya yardımcı olduğunu da artık herkes biliyor. 

Yeşil kahve bildiğimiz siyah kahvenin kavrulmamış halidir. Yeşil kahve kavrulmadığı için klorojenik asit içermektedir.  Klorojenik asit, yağ yakımında etkiliği olduğu için diyet yapanlara tavsiye edilmektedir. Antioksidan, aminoasit ve vitamin miktarı fazladır. Bu da kahvenin bir diğer artısıdır.

 

Yeşil Kahve Nasıl Yapılır?

Öncelikle şunu belirtmek isterim. Aktarlarda yeşil kahve çekirdek halinde ya da çekilmiş olarak bulunmaktadır. Size tavsiyem kahve çekirdeğini alıp, evde kendinizin çekmesidir. Yeşil kahve türk kahvesi gibi yapılmaktadır ama tadı türk kahvesi gibi değil. Daha çok bitki çayına benziyor tadı. Sabah akşam olmak üzere günde iki defa tüketimi uygundur.

Tercihe göre süt, bal veya tadlandırıcı kullananlar var ancak amacınız rejime destekse sade içmenizi öneririm. Tokluk hissi verdiğini, kan şekerini düzenlediğini ve bağışıklı sistemini güçlendirdiğini de belirtmek isterim.  Ayrıca bu kahveyi tükettiğiniz sürece bol bol su içmelisiniz. Toksinlerin atımında yardımcı olacaktır. Beslenmenize dikkat ederseniz ve düzenli spor yaparsanız kısa sürede fit olduğunuzu göreceksiniz. Sağlıcakla kalın:)

Leave A Reply

Your email address will not be published.