Keçi Bacağı Tarifi

Hafta sonu kahvaltılarınıza renk katmak fakat çok uğraşmak istemiyorsanız bu tarifimi kaçırmayın. Bilinen tariflerin içerisine bir kaç ekleme ile müthiş oluyor…

 

Malzemeler :

2,5 Su Bardağı Un

3 Kaşık Yoğurt

1 Paket Kabartma Tozu

1 Tatlı Kaşığı Tuz

Yeterince Su

Kızartmak İçin Yeterince Çiçek Yağı

Kızartma Yapabilmek İçin Derin Bir Kap

 

 

YapılışıWP_20131027_007

Geniş bir kap içerisine un dökülür, üzerine kabartma tozu ve tuz serpilir. Su eklenerek hamur haline getirilene kadar karıştırılır. Hamur elimize yapışmamalıdır. Kulak memesinin kıvamına geldiğinde hamur hazır hale gelmiştir.

Hamurdan küçük parçalar kopararak oklava ile açılarak inceltilir. Hamura şekil vermek için su bardak kullanabilirsiniz. Açılan hamuru su bardağı ile kesilerek yuvarlak parçalar elde edilir. Artık hamurlarımız kızartılmaya hazır.

Ben farklı lezzetleri ortaya çıkarmayı seviyorum. Bu nedenle yuvarlak hale getirdiğim parçaların içerisine peynir (damak tadınıza uygun bir peynir) koyarak ikiye katlayıp kenarlarını iyice birleştirip hamuru el ile iyice açtırıyorum. (Nutella, reçel, tahin pekmez gibi tatlı seçeneklerini de iç malzeme olarak kullanabiliriz, fakat ikiye katladığımızda ağzı açılmayacak şekilde kapamalıyız.

Derin bir kapta kızdırdığımız yağın içerisine  keçi bacaklarımızı bırakıyoruz. 3-4 dakika sonra ters yüz edip 1-2 dakika kadar pişirip servis tabağımıza alıyoruz.

Keçi Bacağı Kızartma

Leave A Reply

Your email address will not be published.